Menu

Blog o wszystkim inaczej

# Zwyczajny a jednak inny

Arctium lappa czyli łopian - lek na długowieczność?

zwyczajnyinaczej

Witajcie kochani....wiem długo mnie nie było,ale sporo obowiązków i celów sobie wyznaczyłem na ten rok że zaniedbałem trochę tego bloga,ale mam nadzieje że mi wybaczycie ? ;-)

Chciałbym wam dziś przedstawić wyjątkowy specyfik,lek nawet trochę lub nawet bardzo niedoceniany ze względu że uznawany jest za chwast który się po prostu tępi na potęgę.

zwyczajnyinaczej_opian_zioa

Łopian większy jest gatunkiem roślinnym z rodziny astrowatych,w nazwach ludowych jest znany jako łopuch,głowacz,kostropień,dziady,topień.

Występuje w Europie,na Syberii,w Himalajach,Chinach,Japonii,w Azji mniejszej,na Kaukazie..

opian_zwyczajnyinaczej1

Jest pospolity w całej Polsce.

Do przygotowania leków/naparów służy głównie korzeń,którego kroimy na kawałeczki po czym suszymy.

Wytwarza się z niego olej z łopianu. Korzenie zawierają cukier inulinę, białka, tłuszcze, związki poliacetylenowe, fitosterole, nieduże ilości olejków eterycznych, glikozydy, saponiny, dużo siarki, fosforu, witaminę C

Łopian w Polsce występuje głównie przy drogach,przychaciach,w zaroślach,występuje na dobrych glebach,spotkać go można również w górach ale w niższych partiach.

zwyczajnyinaczej_opian1

Roślina ta jest znienawidzona przez wszelkich lekarzy głównie onkologów,a w latach np 50 masowo tępiona na zlecenie firm farmaceutycznych...przecież lepiej człowieka zapchać chemią i umrzeć na raka!!!

Znam osobiście dwie osoby które od przeszło 15 lat wiedzą że chorują na nowotwór jedna na białaczkę a druga to rak trzustki...lekarze są w szoku bo dawali im z rok czasu no może dwa lata a gdy ci im powiedzieli że stosują zioła zostawi zmieszani wręcz z ziemią i lekarz nakazywał przy tych wynikach brać chemię i to natychmiast....no 15 lat minęło a oni żyją,pracują..jak to możliwe,czy to łopian? Tego nie wiem,ale mógł stłumić objawy,zatrzymać chorobę....wiem także że dieta jest ważna a także w ogóle to co jemy bo jak mawiają jesteś tym co jesz i to jakby się sprawdzało...

Oczywiście NIE ZALECAM stosowania tylko ziół i obrażanie się na lekarzy i gdy nas coś boli czy niepokoi udajmy się do specjalisty!

Ja sam osobiście łopian stosuję od dwóch lat i widzę różnicę na plus,praktycznie nie choruję a nawet nie pamiętam kiedy byłem zakatarzony,mam lepszą przemianę materii,lepszy apetyt.

Babcie i osoby które wiele lat stosują łopian zalecają pić go trzy razy dziennie po pół szklanki,ja w tej chwili stosuję go dwa razy dziennie..

Sposób podawania :

Wsyp 3 łyżeczki korzeni do kwarty zalej 3 szklanki wody i gotuj przez 15 minut aż woda zabarwi się na kolor zielony.

Życzę wszystkim smacznego oraz dużo zdrowia ;-)

 

Komentarze (3)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Daniel] *.artnet.pl

    Generalnie fajnie się czyta,a czy od łopianu będziemy cudownie uzdrowieni? nie sądzę,to lekarz decyduje bo tylko oni mają jakąś wiedzę!

  • Gość: [Ewa] *.net-sd.com

    Niestety dużo konowałów jest a ludzie gdy potrzebują pomocy wszystkiego się tykają,zioła są dobre pod warunkiem że stosujemy je gdy jesteśmy w pełni zdrowi,bo jak wiemy zioła działają bardzo wolno...

  • Gość: [Sklep z naturalnymi suplementami diety] *.dynamic.chello.pl

    Świetny wpis - to niesamowite, ile zdrowotnych korzyści przynoszą nam rośliny... Co rusz odkrywam nowe i nie mogę się nadziwić :) Mam jeden sprawdzony sklep, w którym zamawiam preparaty ziołowe (www.naturomed.pl), co rusz mają jakieś nowości - polecam :)

© Blog o wszystkim inaczej
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci