Menu

Blog o wszystkim inaczej

# Zwyczajny a jednak inny

Moc witamin zimową porą – Hurom H100 – Recenzja

zwyczajnyinaczej
Hurom 100 to wolnoobrotowa wyciskarka, w której zastosowano innowacyjny filtr – litr wewnętrzny wykonany jest z Ultemu, a filtr zewnętrzny z PMMA, czyli szkła akrylowego. Otwory, które znajdują się w każdym z filtrów, nakładają się na siebie, dzięki czemu powstałe szczeliny są dosłownie mikroskopowej wielkości. W efekcie możliwe jest przyrządzenie klarownego oraz zdrowego soku. Co ważne, sprzęt jest łatwy do utrzymania w czystości, ponieważ poszczególne elementy można wypłukać pod bieżącą wodę. Wyciskarka sprzedawana jest w komplecie z dodatkowymi filtrami do mielenia i przyrządzania smoothie.

hurom100_lekkostrawny_25

Technologia wyciskania

 
Producent zapewnia, że sprzęt ma wyłącznie zalety, a jedną z nich jest oryginalna metoda wyciskania. Otóż wolnoobrotowa wyciskarka Hurom100 wyciska sok pod wysokim ciśnienie, dzięki czemu można jej używać zarówno do wyciskania soków z owoców, jak i warzyw. Co ważne, można też przygotowywać nią lody, sorbety czy mleko z orzechów. W praktyce urządzenia sprawuje się dokładnie tak, jak obiecuje producent. Soki są wyjątkowo klarowne, a przyrządzanie sorbetów czy lodów trwa dosłownie chwilę. Wyciskarka jest cicha i wydajna, a jej złożenie nie przysparza najmniejszych trudności.


Łatwość użytkowania

 
Jak już wspomniano wyciskarka Hurom 100 jest bardzo łatwa w obsłudze. Zarówno filtr zewnętrzny, jak i wewnętrzny są tak zaprojektowane, aby pulpa nie gromadziła się między szczelinami. Dzięki temu wystarczy oddzielić filtry od siebie i opłukać je pod bieżącą wodą. Trwa to dosłownie kilka sekund, podczas gdy w innych wyciskarkach trzeba się przy tym sporo napracować.
W urządzeniu zastosowano manetkę sterującą, która w zależności od tego, ile jest produktów, pozwala na wyciśnięcie jeszcze większej ilości soku. Przez otwarcie manetki pulpa może swobodnie wypływać, co pozwala na szybkie umycie wyciskarki nawet w miejscach trudno dostępnych. Również wnętrze komory jest łatwe do utrzymania w czystości, ponieważ mechanizm jest tak skonstruowany, aby zredukować zbieranie się pulpy w miejscach trudno dostępnych. Zastosowanie kwadratowego trzpienia sprawia, że składanie wyciskarki jest intuicyjne. Do wyboru są różne wersje kolorystyczne, a za urządzenie trzeba zapłacić ok. 1890 zł. 
Źródło : lekkostrawny.pl
 

© Blog o wszystkim inaczej
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci